Ochraniacze dłoni są niezwykle istotnym elementem wyposażenia dla zawodników karate, zapewniając ochronę przed różnymi urazami podczas treningu i walk turniejowych. Warto dokładnie zapoznać się z tym, na co zwracić uwagę przy wyborze odpowiednich ochraniaczy do karate, aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo i wygodę.

" />
FUJIMAE POLSKA
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Rękawice i napięstniki do karate kyokushin

blog Fujimae
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Poradnik zakupowy cz. 2 – ochraniacze dłoni - karate

 

 

Ochraniacze dłoni są niezwykle istotnym elementem wyposażenia dla zawodników karate, zapewniając ochronę przed różnymi urazami podczas treningu i walk turniejowych. Warto dokładnie zapoznać się z tym, na co zwracić uwagę przy wyborze odpowiednich ochraniaczy do karate, aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo i wygodę.

 

 • Rozmiar: Dobrze dopasowane ochraniacze dłoni są kluczowe dla komfortu i skuteczności. Zbyt małe ochraniacze będą uciskać dłoń, ograniczając ruchy i powodując dyskomfort. Z kolei zbyt duże napięstniki będą się przesuwać i nie zapewnią odpowiedniej ochrony. Ważne jest, aby wybrać ochraniacze, które idealnie pasują do rozmiaru dłoni zawodnika.

 

 • Materiał: Materiał, z którego wykonane są ochraniacze dłoni, powinien być wysokiej jakości i trwały. Warto zwrócić uwagę na elastyczną tkaninę poliestrową, która umożliwia łatwe zakładanie i zdejmowanie ochraniaczy. Dodatkowo, gumowa powłoka może zapewnić dodatkową ochronę i trwałość.

 

 •  Wytrzymałość: Ochraniacze dłoni powinny być wykonane z trwałych materiałów, które wytrzymają intensywną pracę i zapewnią odpowiednią ochronę podczas treningów i walk. Zwróć uwagę na jakość wykończenia oraz solidność szwów.

 

 • Elastyczność: Materiał użyty do produkcji ochraniaczy dłoni powinien być wystarczająco elastyczny, aby dobrze przylegać do dłoni i zapewnić ochronę przed urazami. Elastyczność materiału pozwala na swobodę ruchu i zapewnia komfort użytkowania.

 

 • Grubość: Ochraniacze dłoni powinny być wystarczająco grube, aby skutecznie amortyzować uderzenia, ale jednocześnie nie powinny być zbyt ciężkie, aby nie ograniczać ruchu dłoni. Optymalna grubość ochraniaczy zapewniająca odpowiednią ochronę różni się w zależności od preferencji zawodnika.

 

 • Dopasowanie: Dobrze dopasowane ochraniacze do karate powinny być odpowiednio dopasowane do rozmiaru dłoni zawodnika, aby zapewnić maksymalną ochronę i wygodę podczas treningu. Ochraniacz nie powinien być ani zbyt luźny, ani zbyt ciasny. Staraj się znaleźć model, który oferuje możliwość regulacji, aby dostosować dopasowanie do indywidualnych potrzeb.

 

 • Odporność na uderzenia: Ochraniacze dłoni powinny być dobrze wypełnione i wyściełane, aby zapewnić odpowiednią ochronę przed uderzeniami. Warto sprawdzić, czy wybrane ochraniacze posiadają odpowiednią ilość wyściółki, która chroni dłonie przed urazami.

 

W naszej ofercie można znaleźć różne modele ochraniaczy dłoni do karate. 

 
Ochraniacze dłoni - napięstniki FUJIMAE 

 

Napięstniki to model podstawowy, który charakteryzuje się kilkoma istotnymi cechami, które warto podkreślić:

 1. Osłona dłoni wykonana z miękkiej, elastycznej tkaniny poliestrowej i gumowej: Ten rodzaj materiału zapewnia trwałość ochraniaczy i jednocześnie sprawia, że są one łatwe do zakładania i zdejmowania. Miękka i elastyczna tkanina poliestrowa dostosowuje się do kształtu dłoni, co gwarantuje komfort użytkowania. Dodatkowo, obecność gumowej warstwy zwiększa trwałość ochraniaczy i chroni dłonie przed urazami.

 2. Wyściółka z lekkiej pianki EVA o grubości 1,5 cm: Wyściółka pełni kluczową rolę w zapewnieniu ochrony dłoni. Pianka EVA o grubości 1,5 cm stanowi dodatkową warstwę amortyzującą, która redukuje siłę uderzeń i chroni dłonie przed skaleczeniami, otarciami czy złamaniami. Dzięki wysokiemu standardowi wyściółki, ochraniacze Basic oferują skuteczną ochronę podczas treningów i walk.

 3. Pełne i ergonomiczne dopasowanie: Ochraniacze dłoni Basic zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić pełne i ergonomiczne dopasowanie do dłoni. Dzięki temu zapewniają one maksymalną ochronę, nie ograniczając jednocześnie swobody ruchu. Dopasowane ochraniacze są kluczowe dla komfortu i skuteczności podczas treningu.

 4. Możliwość prania w pralce: Przy regularnym użytkowaniu ochraniacze dłoni mogą się zabrudzić i wymagać czyszczenia. Ochraniacze Basic są praktyczne, ponieważ można je prać w pralce. Daje to możliwość utrzymania ich w czystości i higienie, co jest istotne dla zdrowia i komfortu użytkownika.

Ochraniacze dłoni - napięstniki są wygodne, trwałe i zapewniają skuteczną ochronę dłoni podczas treningów karate. Wykonane z miękkiej, elastycznej tkaniny poliestrowej i gumowej, łatwo się je zakłada i zdejmuje. Wyściółka z lekkiej pianki EVA o grubości 1,5 cm gwarantuje wysoki standard ochrony. Dopasowanie ochraniaczy zostało zaprojektowane w sposób ergonomiczny, a możliwość prania w pralce ułatwia utrzymanie ich w czystości.

 

Rękawice sparingowe Karate Kyokushin Kenshin FUJIMAE

 

Białe:

 

Czarne:

Rękawice treningowe Karate Kyokushin Fujimae Kenshin są doskonałym wyborem dla bardziej wymagających zawodników, którzy poszukują wysokiej jakości ochraniaczy dłoni.

 

Najważniejsze cechy rękawic sparingowych Kyokushin Kenshin:

 1. Gruba, ale lekka wyściółka z pianki EVA: Rękawice Kenshin posiadają wyściółkę wykonaną z pianki EVA, która jest zarówno gruba, aby zapewnić niezbędną ochronę dłoni, jak i lekka, co umożliwia poczucie rzeczywistego uderzenia podczas treningu. Dzięki temu zawodnicy mogą doskonalić swoje techniki i czuć się pewniej podczas sparingów czy walk.

 2. Oddychający, elastyczny poliester: Materiał, z którego wykonane są rękawice Kenshin, to oddychający i elastyczny poliester. Zapewnia to uczucie drugiej skóry, co oznacza, że zawodnicy mogą swobodnie poruszać swoimi dłońmi i nie odczuwać dyskomfortu podczas treningu. Dodatkowo, rękawice są pokryte powłoką PU, która nie tylko poprawia ich wygląd, ale także zwiększa ich trwałość.

 3. Elastyczny element na wewnętrznej stronie rękawicy i zapięcie na rzep: Rękawice Kenshin zostały zaprojektowane z myślą o idealnym dopasowaniu do dłoni. Posiadają elastyczny element na wewnętrznej stronie rękawicy oraz zapięcie na rzep wykonane z neoprenu. Te elementy gwarantują ciasne i wygodne dopasowanie, które zapewnia stabilność i ochronę podczas intensywnego treningu.

 4. Wyściełana tkanina frotte na kciuku: Kciuk jest szczególnie narażony na urazy podczas treningów karate. Dlatego rękawice Kenshin posiadają wyściełaną tkaninę frotte na całym kciuku, co zapewnia dodatkową ochronę przed wybiciem tego palca. Dodatkowo, materiał frotte pomaga również wchłaniać pot, co jest szczególnie przydatne w najbardziej wymagających sytuacjach treningowych.

 5. Wytrzymałość na najtrudniejsze walki: Rękawice Kenshin zostały specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane, aby sprostać najtrudniejszym treningom i walkom. Wykorzystane materiały oraz solidne wykonanie zapewniają trwałość i długotrwałe użytkowanie rękawic, nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Rękawice treningowe Karate Kyokushin Fujimae Kenshin to wysokiej jakości ochraniacze dłoni, które oferują nie tylko niezbędną ochronę, ale także wygodę i trwałość. Dzięki grubym, a jednocześnie lekkim wyściółkom z pianki EVA oraz elastycznemu, oddychającemu poliestrowi, te rękawice są doskonałym wyborem dla zawodników karate. Ich solidne wykonanie, wyściełana tkanina frotte na kciuku i elastyczne elementy zapewniają ochronę i komfort podczas najtrudniejszych treningów i walk.

 

W przypadku wyboru rękawic treningowych Kenshin pod kątem turniejów karate zaleca się wybór koloru białego.

 

Rękawice skórzane Karate Kyokushin Kenshin FUJIMAE

Rękawice Karate Kyokushin Fujimae

Rękawice skórzane Karate Kyokushin FUJIMAE to wysokiej jakości ochraniacze dłoni, które zostały stworzone z myślą o profesjonalnych zawodnikach i entuzjastach sportów walki.

 

Najważniejsze cechy rękawic skórzanych Karate Kyokushin Kenshin:

 1. Wykonane z najwyższej jakości skóry matowej: Rękawice są wykonane z wyselekcjonowanej matowej skóry, co zapewnia trwałość, wytrzymałość i estetyczny wygląd. Skóra ta została starannie wybrana, aby spełniać najwyższe standardy jakości i zapewnić optymalną ochronę dla dłoni podczas treningów i walk.

 2. Wewnętrzna konstrukcja z wtryskiwanej pianki o dużej gęstości: Rękawice posiadają wewnętrzną konstrukcję z wtryskiwanej pianki o dużej gęstości, co zapewnia doskonałą amortyzację. Ta zaawansowana technologia absorbuje energię uderzeń i chroni dłonie przed urazami, jednocześnie zapewniając komfort podczas treningu.

 3. Podwójne zapięcie na rzep: Rękawice wyposażone są w podwójne zapięcie na rzep, które jest umieszczone w przeciwnych kierunkach. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia jeszcze lepsze dopasowanie i komfort użytkowania. Zapięcie na rzep umożliwia również łatwe zakładanie i zdejmowanie rękawic.

 4. Anatomiczna konstrukcja rękawicy: Rękawice zostały zaprojektowane z myślą o optymalnej wydajności zarówno podczas uderzania, jak i grapplingu. Ich anatomiczna konstrukcja doskonale dopasowuje się do kształtu dłoni, co umożliwia precyzyjne i skuteczne wykonywanie technik. Dzięki temu zawodnicy mogą cieszyć się większą swobodą ruchu i pełną kontrolą nad akcją.

 5. Oddychająca wyściółka wewnętrzna: Wewnętrzna wyściółka rękawic jest wykonana z oddychającego materiału, który zapewnia lepszą wentylację i ochronę przed nadmiernym poceniem się dłoni. To istotne, szczególnie podczas intensywnych treningów, gdzie komfort i higiena są ważne.

Rękawice skórzane FUJIMAE to doskonały wybór dla zawodników karate, którzy oczekują wysokiej jakości, trwałości i ochrony podczas treningów i walk. Dzięki swoim zaawansowanym cechom technicznym i solidnemu wykonaniu, te rękawice sprostają nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom.

 

Rękawice do karate FUJIMAE Advantage

 

Czerwone:

 

Rękawice do karate FUJIMAE czerwone

 

Niebieskie:

 

Rękawice do karate FUJIMAE niebieskie

Rękawice do karate Fujimae są doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy praktykują karate na różnym poziomie intensywności, zarówno podczas treningów, jak i zawodów.

 

Najważniejsze cechy rękawic do karate FUJIMAE Advantage:

 1. Niezrównane wrażenie uderzania: Rękawice są wyposażone w wyściółkę z formowanej pianki PUR o dużej gęstości. Ta zaawansowana technologia zapewnia niezrównane wrażenie podczas uderzania, zarówno w treningach, jak i podczas walk. Wyściółka jest odpowiednio miękka, co pozwala na komfortowe i bezpieczne treningi, szczególnie podczas uderzeń na głowę.

 2. Powłoka Flexskin: Rękawice są pokryte powłoką Flexskin, która jest bardziej odporna i trwała niż tradycyjne pokrycie PU. To oznacza, że rękawice są odporne na ścieranie i wytrzymują intensywne użytkowanie. Dzięki temu będą służyć Ci przez długi czas, niezależnie od intensywności treningów.

 3. Odkryta dłoń i elastyczne podparcie na nadgarstku i palcach: Rękawice zostały zaprojektowane z odkrytą dłonią, co daje większą swobodę ruchu i precyzję podczas technik karate. Dodatkowo, elastyczne podparcie na nadgarstku i palcach zapewnia stabilizację i wsparcie dla stawów, co przekłada się na większy komfort i bezpieczeństwo podczas treningów.

 4. Zgodność z normami regulaminowymi WKF: Rękawice są dostosowane do norm regulaminowych WKF (World Karate Federation) dotyczących Kumite, czyli konkurencji walki. Są również certyfikowane zgodnie z przepisami CE, co świadczy o ich jakości i spełnieniu norm bezpieczeństwa.

 5. Szczegółowe projektowanie i najwyższa jakość: Rękawice Fujimae są zaprojektowane z dbałością o szczegóły, aby spełniać wymagania karateków na różnych poziomach zaawansowania. Ich wysoka jakość materiałów i wykonania gwarantuje trwałość i wytrzymałość, które są niezbędne podczas intensywnych treningów i zawodów.

 

Rękawice do karate Fujimae są produktem, który łączy w sobie zaawansowaną technologię, funkcjonalność i wysoką jakość wykonania. Bez względu na to, czy jesteś początkującym czy doświadczonym karateką, te rękawice będą niezawodnym partnerem w Twoich treningach i zawodach.

 

 

Podsumowując, dobór odpowiednich ochraniaczy dłoni do karate jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu podczas treningów i walk. Pamiętaj o rozmiarze, materiałach, wytrzymałości, elastyczności, grubości, dopasowaniu oraz odporności na uderzenia.

 

W przypadku wątpliwości odnośnie doboru modelu i rozmiaru zachęcamy do kontaktu.

 

W przygotowaniu kolejna część naszego poradnika.

 

Zachęcamy do śledzenia nas na:

 

https://www.facebook.com/fujimaepolska/       

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl