FUJIMAE POLSKA
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Kompleksowy przewodnik po kimonach karate kyokushin

blog Fujimae
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Kompleksowy przewodnik po strojach do sztuk walk. Zaczynamy od karate kyokushin: dowiemy się wszystkiego od wyboru do pielęgnacji

W świecie sztuk walki, kimono do karate kyokushin odgrywa kluczową rolę dla praktykujących tę dyscyplinę. Wybór odpowiedniego kimona może wpłynąć na komfort treningu, a także na wydajność i postępy zawodnika. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, czym jest kimono karate kyokushin, jakie są jego cechy charakterystyczne, jak wybrać idealne kimono dla siebie oraz jak dbać o nie, aby służyło jak najdłużej.

Najlepsze kimono do karate kyokyushin Fujimae

Czym jest kimono karate kyokushin i dlaczego jest tak ważne?

Karategi karate kyokushinkai, znane również jako kimono kyokushin, to tradycyjny strój używany przez osoby trenujące ten styl karate. W tej sekcji omówimy, jak wygląda kimono karate oraz dlaczego kimono karate jest tak ważne w treningu.

Kimono karate kyokushin: znaczenie i tradycja.

Tradycja stylu kyokushin sięga lat 60. XX wieku, kiedy to został stworzony przez Masutatsu Oyamę. Warto zaznaczyć, że stylu kyokushin jest jednym z najbardziej wymagających i kontaktowych stylów karate. Tradycyjny strój, czyli kimono karate, odgrywa kluczową rolę w kultywowaniu wartości i ducha tego stylu. Noszenie kimona podczas treningów i zawodów to wyraz szacunku dla tradycji oraz dla samej dyscypliny.

Różne style karate i ich wpływ na wybór kimona.

Wśród stylów karate można wyróżnić wiele odmian, takich jak Shotokan, Goju-Ryu czy Wado-Ryu. Styl karate kyokushin wyróżnia się na tle innych ze względu na swoją intensywność i nacisk na pełnokontaktowe walki. W związku z tym, kontaktowe style karate wymagają specjalnego rodzaju kimona, które będzie wytrzymałe i komfortowe podczas treningów i walk.

Dlaczego kimono karate jest kluczowe dla treningu kyokushin?

Trening karate kyokushin opiera się na wykonywaniu różnorodnych technik karate, takich jak ciosy, kopnięcia czy rzuty. Dlatego dla miłośników stylu kyokushin niezwykle ważne jest, aby kimono było wykonane z materiałów o odpowiedniej gramaturze i wytrzymałości, które pozwolą na swobodne wykonywanie technik karate. Ponadto, odpowiednio dobrany strój wpływa na komfort treningu, co przekłada się na lepsze rezultaty i większą motywację do dalszego doskonalenia umiejętności.

Kopnięcie mawashi geri w Gi Kyokushin Yantsu

Jak wybrać idealne kimono karate kyokushin?

Wybór odpowiedniego kimono do karate jest kluczowy dla komfortu i efektywności treningu. W tej sekcji przedstawimy poradnik, jak wybrać idealne kimono karate, z uwzględnieniem różnych aspektów, takich jak materiał, rozmiar i styl.

Wybór karategi kyokushin: kluczowe czynniki do rozważenia.

Podczas zakupu karategi kyokushin, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, które wpłyną na jakość i komfort użytkowania. Oto one:

 • Wysokiej jakości karategi - wybieraj materiały o dobrej gramaturze i wytrzymałości, które zapewnią komfort podczas treningów.
 • Styl karategi - upewnij się, że wybrane kimono karate jest odpowiednie dla stylu kyokushin, który charakteryzuje się intensywnością i pełnokontaktowymi walkami.
 • Marka i model - warto zainwestować w sprawdzoną i renomowane markę, która oferuje karategi do kyokushin o wysokiej jakości.

Kimono karate krój i gramatura: co powinieneś wiedzieć.

Kimono karate krój i gramatura mają istotny wpływ na komfort użytkowania. Oto kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę:

 • Gramatura - im wyższa gramatura, tym grubszy i bardziej wytrzymały materiał. Dla wymagających treningów kyokushin zalecane są karategi o gramaturze 9-14 oz. Natomiast w przypadku dzieci, które zaczynają przygodę z karate kyokushin zalecana jest grubość 6 oz.
 • Krój - upewnij się, że rękawy i nogawki spodni są odpowiedniej długości, a kimono nie krępuje ruchów podczas wykonywania technik karate.

Rozmiar karate-gi: jak dokonać właściwego wyboru.

Jak dobrać rozmiar kimona do karate kyokushin

Odpowiedni rozmiar karate-gi jest kluczowy dla komfortu treningu. Oto poradnik, jak dokonać właściwego wyboru:

 • Czytanie rozmiarów kimono - zazwyczaj rozmiary są oznaczone numerami (np. 160, 170, 180), które odpowiadają wzrostowi użytkownika w centymetrach. Wybierz rozmiar zgodny z Twoim wzrostem. Nie zawyżaj ponieważ kimono jest bardzo obszerne i może się skurczyć po kilku pierwszych, aby uniknąć dyskomfortu.

Dziecięce kimono karate: specjalne wymagania i rekomendacje.

Kimono do karate dla dzieci

Wybór dziecięcego kimono karate wymaga uwzględnienia specjalnych wymagań i rekomendacji. Oto kilka wskazówek:

 • Wytrzymałość - dziecięce kimono powinno być wykonane z materiałów o wysokiej wytrzymałości, aby sprostać intensywnym treningom.
 • Lekkość - karategi dla dzieci musi być lekkie i przewiewne.
 • Komfort - upewnij się, że dziecięce kimono jest odpowiednio dopasowane, aby zapewnić komfort podczas treningów.
 • Bezpieczeństwo - wybierz kimono z elastycznym pasem w spodniach, który zapewni bezpieczne i wygodne dopasowanie.

Różne modele kimon karate kyokushin.

W naszej ofercie posiadamy trzy modele: dla początkujących, średniozaawansowanych oraz zaawansowanych.

Kimono kyokushin Fujimae - marka, która oferuje wysokiej jakości kimona do karate kyokushin.

Cechuje się ona między innymi:

 • Wytrzymałością - karategi kyokushin Fujimae wykonane są z materiałów o wysokiej wytrzymałości, co przekłada się na długotrwałe użytkowanie.
 • Komfortem - kimona karate Fujimae zapewniają komfort podczas treningów dzięki odpowiedniemu krojowi oraz gramaturze materiału.
 • Estetyką - karategi kyokushin Fujimae są estetycznie wykonane, co sprawia, że prezentują się bardzo dobrze podczas treningów i zawodów.

Porównanie modeli karategi do kyokushin Fujimae.

Kimono kyokushin dla początkujących to jeden z najpopularnych modeli, który cechuje się wysoką jakością wykonania oraz wytrzymałością, a przy tym lekkością. Jest to dobry wybór dla osób szukających gi na początek przygody z karate kyokushin.

Wybierz wytrzymałość i komfort z karategi Kyokushin Fujimae

Kimono kyokushin Training, model stworzony dla osób o średnim stażu treningowych, które szukają niezawodnego i trwałego kimona do treningów kyokushin. Model Training również cieszy się dużym uznaniem wśród praktykujących karate kyokushin. Charakteryzuje się ono wygodnym krojem, który nie krępuje ruchów, a także wysoką jakością materiałów - 100 % bawełna.

 Kimono-Karate-Kyokushin-Training-Fujimae.webp

Najwyższym modelem jest Yantsu przeznaczone dla zaawansowanych zawodników oraz instruktorów. Wykonana z wysokiej jakości i trwałej 100 % bawełny, bluza o gramaturze 14 oz oraz spodnie 10 oz. Dostępne w wersji białej i niebielonej.

Kimono-Karate-Kyokushin-Yantsu-Fujimae---biala.webp Kimono-Karate-Gi-Fujimae-Yantsu-niebielona.webp

Pielęgnacja i konserwacja Twojego kimona karate.

Właściwa pielęgnacja i konserwacja kimona karate są kluczowe dla jego długotrwałego użytkowania. W tym poradniku dowiesz się, jak zadbać o swoje zaprojektowane kimono, aby służyło Ci jak najdłużej, zapewniając komfort i trwałość.

Jak zadbać o swoje kimono karate, aby służyło Ci jak najdłużej.

Właściwa pielęgnacja kimona karate jest niezbędna, aby zapewnić jego odpowiednie właściwości. Oto kilka wskazówek, jak zadbać o swoje kimono:

 • Pranie - Przestrzegaj zaleceń producenta dotyczących prania i suszenia kimona. Zaleca się pranie w niskiej temperaturze i suszenie na płasko, aby uniknąć skurczenia materiału.
 • Wykonywanie technik - unikaj wykonywania technik, które mogą uszkodzić kimono, takich jak szarpanie czy mocne ciągnięcie za materiał.
 • Przechowywanie - przechowuj kimono w suchym i przewiewnym miejscu, aby uniknąć wilgoci i pleśni.
 • Naprawa - w przypadku uszkodzeń, takich jak przetarcia czy rozdarcia, naprawiaj kimono szybko, aby uniknąć dalszych uszkodzeń.

Czytanie rozmiarów kimono: jak zapewnić długotrwały komfort i trwałość.

Wybór odpowiedniego rozmiaru kimona jest kluczowy dla zapewnienia swobody ruchów podczas treningów sztuk walki. Oto kilka wskazówek, jak czytać rozmiary kimono i dokonać wybór wysokiej jakości:

 • Mierzenie - Zmierz swoje ciało, aby określić odpowiedni rozmiar kimona. Pamiętaj o uwzględnieniu długości rękawów, szerokości ramion i długości nogawek.
 • Porównanie - Porównaj swoje wymiary z tabelą rozmiarów producenta, aby znaleźć odpowiedni rozmiar kimona.
 • Przymierzanie - Jeśli masz możliwość, przymierz kimono przed zakupem, aby upewnić się, że dobrze na Tobie leży i nie krępuje ruchów.
 • Uwzględnienie skurczenia - Pamiętaj, że niektóre materiały mogą się skurczyć po praniu. Wybierz kimono z materiału, który minimalizuje ryzyko skurczenia, lub wybierz nieco większy rozmiar, aby uwzględnić ewentualne skurczenie.

Właściwa pielęgnacja i konserwacja kimona karate, a także wybór odpowiedniego rozmiaru, są kluczowe dla zapewnienia długotrwałego komfortu i trwałości. Pamiętaj o tych wskazówkach, aby cieszyć się swoim zaprojektowanym kimono przez długi czas.

Podsumowanie.

W niniejszym artykule omówiliśmy najważniejsze aspekty związane z kimonami karate kyokushin, począwszy od ich znaczenia i tradycji, poprzez wybór idealnego kimona, aż po pielęgnację i konserwację. Dowiedzieliśmy się, jak różne style karate wpływają na wybór kimona oraz jakie są kluczowe czynniki do rozważenia przy zakupie, takie jak krój, gramatura i rozmiar.

Ważnym elementem artykułu była również pielęgnacja i konserwacja kimona karate, gdzie omówiliśmy praktyczne wskazówki dotyczące prania, wykonywania technik, przechowywania i naprawy. Podkreśliliśmy również znaczenie czytania rozmiarów kimono oraz wyboru odpowiedniego rozmiaru, aby zapewnić długotrwały komfort i trwałość.

Podsumowując, kimono karate kyokushin jest nie tylko ważnym elementem tradycji i kultury sztuk walki, ale także kluczowym narzędziem treningowym, które wymaga odpowiedniego wyboru, pielęgnacji i konserwacji. Dzięki temu artykułowi, zarówno początkujący, jak i zaawansowani adepci karate kyokushin będą mogli podejmować świadome decyzje dotyczące zakupu i użytkowania swojego kimona.

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl