Zapraszamy do lektury naszego bloga, gdzie znajdziesz kompleksowe informacje na temat judo gi FUJIMAE oraz praktyczne wskazówki, które pomogą Ci czerpać maksymalne korzyści z treningów judo.

" />
FUJIMAE POLSKA
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Kompleksowy przewodnik po strojach do judo: od wyboru do treningu

blog Fujimae
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

W świecie sportów walki, jakość i wytrzymałość sprzętu mają kluczowe znaczenie. Dlatego warto zwrócić uwagę na judo gi FUJIMAE, które łączą w sobie te dwie cechy. W tym przewodniku przyjrzymy się bliżej temu produktowi, porównamy go z innymi markami, a także pokażemy, jak prawidłowo wybrać i używać judogi na treningach. Zapraszamy do lektury!

 

Kimono do judo białe przewodnik po strojach

Różnice między kimono, a judogą

Choć terminy "kimono" i "judogi" często używane są zamiennie, to jednak są to dwa zupełnie różne stroje. Kimono to tradycyjny strój noszony podczas szczególnych okazji, takich jak święta czy śluby. Z kolei judogi to strój sportowy, noszony podczas treningów i turniejów judo. Różnice obejmują także styl, krój i dostępne kolory.

Zjawisko używania terminu "kimono do judo" może wynikać z kwestii spolszczenia. Orientalna kultura japońska czasami wydaje się tajemnicza, co prowadzi do pewnych uproszczeń w używaniu terminologii. Mimo że "judogi" jest poprawnym określeniem, termin "kimono do judo" jest powszechnie stosowany w Polsce i łatwo rozpoznawalny.

Judo Gi, czyli judoga, to nie tylko strój sportowy, ale również element tradycji i kultury judo. Z jego składników, takich jak Uwagi, Shitabaki i Obi, oraz kolorów, wynikające są różnice między judogą a kimono. Choć terminologia czasami się miesza, istniejące różnice warto podkreślać, aby pełniej zrozumieć zarówno aspekty praktyczne, jak i kulturowe tego wyjątkowego stroju.

Czym jest judo gi FUJIMAE?

Judo gi FUJIMAE to wysokiej jakości strój do judo, produkowany przez hiszpańską markę Fujimae. Firma ta została założona w 1993 roku i od tego czasu zdobyła uznanie na całym świecie, dostarczając sprzęt dla sportów walki, w tym judo gi. Wyróżnia się ono doskonałym połączeniem jakości, wytrzymałości i komfortu, co czyni je idealnym wyborem dla zarówno początkujących, jak i zaawansowanych judoków.

Dystrybutor marki fujimae

Porównanie z innymi markami

W porównaniu z innymi popularnymi markami, FUJIMAE wyróżnia się kilkoma unikalnymi cechami. Po pierwsze, judo gi tej marki są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają wyjątkową wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Po drugie, judo gi FUJIMAE są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, co pozwala na dopasowanie stroju do indywidualnych potrzeb i preferencji. Wreszcie, nasze judo gi są cenione za swój tradycyjny krój, który gwarantuje komfort i swobodę ruchów podczas treningów.

Połączenie jakości i wytrzymałości

Nasze judogi są wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak bawełna i poliester. Te materiały są nie tylko wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, ale także zapewniają odpowiednią oddychalność i komfort podczas treningów. Dodatkowo, judo gi są wzmocnione w kluczowych miejscach, takich jak kolana i łokcie, co zwiększa ich trwałość i chroni przed przetarciem. Dzięki temu, judo gi Fujimae stanowią doskonałe połączenie jakości i wytrzymałości, które przekłada się na długotrwałe użytkowanie.

Tradycyjny krój i jego charakterystyka

Kimono judo-gi Fujimae charakteryzuje się tradycyjnym krojem, który gwarantuje komfort i swobodę ruchów podczas treningów. W skład kimono wchodzi górna część, zwana Uwagi, oraz spodnie, zwane Shitabaki. Uwagi jest wykonana z grubszej tkaniny, która zapewnia odpowiednią ochronę przed uderzeniami i chwytami, a jednocześnie pozwala na swobodne oddychanie skóry. Shitabaki, z kolei, są wykonane z lżejszego materiału, który zapewnia komfort i swobodę ruchów w dolnej części ciała. Warto również zwrócić uwagę na szerokie mankiety i długie rękawy, które są charakterystyczne dla tradycyjnego kroju judo gi i pozwalają na łatwe wykonywanie chwytów i technik judo.

Dlaczego judo gi FUJIMAE dla początkujących jest dobrym wyborem?

Uzbrój dziecko w najlepszy strój do judo

Początkujący judocy potrzebują stroju, który będzie wygodny, trwały i łatwy w utrzymaniu. Judo gi Fujimae spełnia te wymagania, oferując doskonałe połączenie jakości, wytrzymałości i komfortu, co czyni je idealnym wyborem dla osób rozpoczynających swoją przygodę z judo.

Idealne kimono dla początkujących judoków

Idealne kimono dla początkujących judoków powinno być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają wytrzymałość i komfort podczas treningów. Judo gi FUJIMAE spełnia te wymagania, dzięki zastosowaniu bawełny i poliestru, które są zarówno wytrzymałe, jak i oddychające. Ponadto, nasze kimona są wzmocnione w kluczowych miejscach, takich jak kolana i łokcie, co zwiększa ich trwałość i chroni przed przetarciem. Dzięki temu, początkujący judocy mogą skupić się na nauce technik judo, nie martwiąc się o swój strój.

Jak przygotować się do pierwszego treningu?

Przed pierwszym treningiem judo, warto poznać kilka porad, które pomogą w prawidłowym noszeniu i dbaniu o strój. Po pierwsze, upewnij się, że judo gi jest odpowiednio dopasowane do Twojego ciała - nie powinno być ani za ciasne, ani za luźne. Po drugie, przed treningiem sprawdź, czy wszystkie sznurki i paski są dobrze związane, aby uniknąć przypadkowego rozwiązania się stroju podczas ćwiczeń. Po trzecie, po treningu, judo gi powinno być wywieszone do wyschnięcia w przewiewnym miejscu, a następnie wyprane zgodnie z instrukcjami producenta, aby zachować jego jakość i wytrzymałość.

Judo gi Fujimae dla najmłodszych

Dzieci również mogą korzystać z jakości strojów Fujimae, dzięki dostępności judo gi przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych judoków. Judo gi FUJIMAE są wykonane z tych samych wysokiej jakości materiałów, co stroje dla dorosłych, co gwarantuje trwałość i komfort podczas treningów. Nauka judo dla dzieci przynosi wiele korzyści, takich jak rozwijanie koordynacji ruchowej, wzmacnianie mięśni, a także uczenie się samodyscypliny i szacunku dla innych. Dzięki judo gi FUJIMAE, dzieci mogą cieszyć się tymi korzyściami, ucząc się judo w strojach dostosowanych do ich potrzeb i rozmiarów.

Trening w judo gi

Trening judo z najlepszy strojem treningowym

Właściwe wykorzystanie i pielęgnacja judo gi Fujimae może znacznie wpłynąć na jakość treningu oraz długotrwałość stroju. W tym artykule omówimy, jak prawidłowo używać i dbać o judo gi Fujimae, jak wzmocnione miejsca wpływają na trening oraz czy kolor stroju ma znaczenie.

Jak prawidłowo używać i dbać o judo gi?

Podczas treningu, ważne jest, aby prawidłowo używać i dbać o judo-gi. Oto kilka porad, które pomogą utrzymać judo gi w dobrym stanie:

 • Upewnij się, że judo gi jest odpowiednio dopasowane do Twojego ciała - nie powinno być ani za ciasne, ani za luźne.
 • Przed treningiem sprawdź, czy wszystkie sznurki i paski są dobrze związane, aby uniknąć przypadkowego rozwiązania się stroju podczas ćwiczeń.
 • Po treningu, judo gi powinno być wywieszone do wyschnięcia w przewiewnym miejscu, a następnie wyprane zgodnie z instrukcjami producenta, aby zachować jego jakość i wytrzymałość.
 • Regularnie sprawdzaj stan judo gi, zwłaszcza w miejscach wzmocnionych, aby uniknąć przetarć i uszkodzeń.

Wzmocnione miejsca w judogi - jak wpływają na trening?

Wzmocnione miejsca w judo gi FUJIMAE, takie jak kolana, łokcie czy ramiona, mają kluczowe znaczenie dla trwałości stroju oraz jakości treningu. Dzięki wzmocnionemu kimono, judo gi Fujimae jest bardziej wytrzymałe i odporne na przetarcia, co pozwala na dłuższe i intensywniejsze treningi. Wzmocnione miejsca wpływają również na wydajność podczas treningu, ponieważ chronią newralgiczne części ciała przed urazami i zwiększają komfort użytkowania.

Czy kolor ma znaczenie?

Białe czy niebieskie? Wybierz swoją judogę

W judo, kolor stroju może mieć znaczenie, zwłaszcza podczas zawodów. Niebieskie judogi jest jednym z dwóch kolorów dozwolonych przez Międzynarodową Federację Judo (IJF) - drugim kolorem jest biały. Kolor niebieski nie wpływa bezpośrednio na jakość treningu. Niebieskie judo gi Fujimae jest równie wytrzymałe i komfortowe, jak białe, więc wybór koloru zależy głównie od osobistych preferencji oraz wymagań zawodów, w których uczestniczy judoka.

Judo gi FUJIMAE, a regulamin IJF

W świecie judo, regulamin IJF (Międzynarodowa Federacja Judo) odgrywa kluczową rolę w określaniu standardów dotyczących strojów używanych przez zawodników. Judo gi FUJIMAE, jako jeden z popularnych wyborów wśród judoków, musi spełniać te wymagania, aby być dopuszczonym do użytku podczas zawodów. W tym punkcie omówimy, jak judo gi FUJIMAE spełnia surowe wymagania regulaminu IJF oraz co to oznacza dla zawodników.

Czy judo gi FUJIMAE jest zgodne z regulaminem IJF?

Judo gi FUJIMAE jest zgodne z regulaminem IJF, co oznacza, że spełnia wszystkie spełniające wymagania regulaminu dotyczące materiału, kroju, grubości, koloru oraz innych aspektów stroju. Oto niektóre z wymagań, które nasze judogi spełniają:

 • Materiał: wykonane jest z wysokiej jakości bawełny, która jest zarówno wytrzymała, jak i komfortowa dla zawodnika.
 • Krój: posiada tradycyjny krój, zgodny z wymaganiami IJF, co pozwala na swobodę ruchów podczas treningów i zawodów.
 • Grubość: ma odpowiednią grubość, zgodną z wymaganiami IJF, co zapewnia ochronę i komfort podczas walki.
 • Kolor: dostępne jest w dwóch kolorach dozwolonych przez IJF - białym i niebieskim.
 • Wzmocnienia: posiada wzmocnienia w newralgicznych miejscach, takich jak kolana, łokcie i ramiona, co zwiększa trwałość stroju oraz chroni zawodnika przed urazami.
 • Sznurki i paski: wyposażone jest w odpowiednie sznurki i paski, które utrzymują strój na miejscu podczas walki, zgodnie z wymaganiami IJF.
 • Wymiary: spełnia wymagania IJF dotyczące wymiarów stroju, takie jak długość rękawów, nogawek oraz szerokość pasa.

Podsumowując, judo gi FUJIMAE spełnia surowe wymagania regulaminu IJF, co pozwala zawodnikom na uczestniczenie w zawodach na różnych szczeblach, mając pewność, że ich strój jest zgodny z obowiązującymi przepisami. Dzięki temu, judocy mogą skupić się na doskonaleniu swoich umiejętności i osiąganiu sukcesów sportowych, nie martwiąc się o kwestie związane z regulaminem strojów.

Podsumowanie

W niniejszym artykule przedstawiliśmy kompleksowy przewodnik po judo gi FUJIMAE, omawiając różne aspekty związane z tym strojem, takie jak materiał, krój, wzmocnienia, a także zgodność z regulaminem IJF. Judo gi Fujimae to doskonały wybór zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych judoków, dzięki swojej jakości, wytrzymałości oraz spełnieniu surowych wymagań regulaminu IJF.

Podkreśliliśmy również, jak judo gi wpływa na trening, jak prawidłowo używać i dbać o strój, a także jakie są różnice między kolorami strojów. Dzięki temu przewodnikowi, zarówno początkujący, jak i zaawansowani judocy mogą lepiej zrozumieć, jak wybrać i korzystać z judogi, aby osiągnąć sukcesy sportowe i cieszyć się komfortem podczas treningów i zawodów.

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl